Strona główna > Bezpieczne płatności w sieci > Wirtualny portfel do płatności online

W dzisiejszych czasach równie chętnie kupujemy w sieci, jak w sklepach stacjonarnych. Kiedyś możliwość płatności bezgotówkowych była ograniczona i niezbyt popularna, ale dziś jest już zdecydowanie inaczej. Konsumenci lubią płacić mobilnie, bezgotówkowo i online. Z tego powodu banki i operatorzy kart wyszli naprzeciw potrzebom współczesnych klientów, tworząc nowoczesne 
e-portfele. 

Czym jest e-portfel?
Portfel obecnie nie musi być wcale skórzany czy materiałowy i posiadać wielu przegródek. Może być w telefonie czy zegarku. Elektroniczny portfel pozwala przechowywać pieniądze na koncie i płacić za usługi czy towary za pomocą środków, znajdujących się w naszym e-portfelu. Jest to nasza skarbonka i metoda do szybkich płatności online.

Popularne e-wallet i ich funkcjonowanie.
Wśród najpopularniejszych serwisów, oferujących portfele internetowe, wymienić można mPay, Paypal czy SkyCash. Z ich pomocą można dokonywać przekazów pieniężnych do osób prywatnych, kupować przez aplikacje i strony www. Portfele elektroniczne obsługiwane są również przez pośredników płatności, jak Dotpay czy Przelewy24. Nie ma znaczenia czy zakupy chcemy robić w kraju czy za granicą, a nawet na innym kontynencie. Pieniądze zostaną przesłane automatycznie po zatwierdzeniu płatności. Dzięki temu, portfele elektroniczne są doskonałą metodą płatności i cieszącą się popularnością przy zakupach na eBayu czy Amazonie. 

Proces aktywacji portfela jest bardzo prosty. W wybranym serwisie zakładamy konto, które posłuży nam jako nasz e-wallet. Może być to jeden z wcześniej wymienionych serwisów, oferujących taką funkcję. Następnie warto pobrać aplikacje mobilną, z której będziemy zarządzać elektronicznym portfelem. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcemy płacić z pomocą e-walleta, gdy nie mamy dostępu do komputera. Portfel doładowujemy środkami finansowymi, czyli przesyłamy pieniądze ze swojego konta bankowego. Dzięki funduszom w elektronicznym portfelu będziemy płacić za usługi i zamówienia.

Jak można doładować e-portfel?
Doładować portfel można na kilka sposobów:

• Podpięcie karty kredytowej
Najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest połączenie karty płatniczej z kontem naszego e-portfela. Jednak każde doładowanie będzie wymagało naszej autoryzacji, dzięki czemu nie musimy obawiać się o niechciane wydatki. W celu podpięcia karty należy w swoim koncie podać jej dane jako środka płatniczego, a aplikacja ją zapamięta. Oczywiście można w dowolnym momencie kartę usunąć z konta.

• Karty przedpłacone
Wystarczy kupić na stoisku, które oferuje karty przedpłacone (kioski, galerie handlowe) doładowanie do konkretnego rodzaju portfela na pożądaną kwotę. Karty takiego typu są jednorazowe i nie mają powiązania z żadnym użytkownikiem, są anonimowe. 


• Wpłaty od innych użytkowników
Znajomi, rodzina czy klienci mogą dokonywać wpłat na nasze konto. Wystarczy, że podamy im nasz adres e-mail, na który założone mamy konto, numer naszego e-portfela lub podeślemy specjalny link do płatności. Pieniądze szybko pojawią się na naszym koncie.

Warto korzystać z e-portfeli, jeśli zależy nam na transakcjach bezgotówkowych i szybkich. Używanie portfeli elektronicznych jest proste i bezpieczne. Niezależnie od tego czy chcemy dokonywać przekazów anonimowo czy jawnie, w kraju czy za granicę – portfele elektroniczne spełnią swoją funkcję. Dodatkowo wielu pośredników obsługuje takie formy płatności w serwisach internetowych.