Strona główna > Bezpieczne płatności w sieci > Nowoczesny wymiar płatności

Nowoczesny wymiar płatności

Zakupy przez Internet stały się dawno zjawiskiem na porządku dziennym. Ludzie chętnie kupują towary różnego rodzaju w sieci, począwszy od sprzętu AGD czy RTV przez ubrania i kosmetyki, a na artykułach spożywczych kończąc. Nic, zatem dziwnego, że konieczność nowoczesnych form płatności online zaistniała. Banki umożliwiają transakcje w aplikacjach mobilnych i płatności internetowe, a systemy pośredniczące w przekazach pieniędzy online codziennie obsługują tysiące transakcji tego typu.

Kartą przez Internet
Obecnie konsumenci mają do wyboru szeroki wachlarz kart w różnych bankach. W dzisiejszych czasach każdy bank oferuje karty płatnicze. Karta debetowa jest najprawdopodobniej popularniejszą metodą płatności od transakcji gotówkowych. Nic dziwnego, skoro jest to metoda szybka i wygodna. Kartą można płacić, bowiem zarówno w sklepach stacjonarnych i przez Internet. Za pomocą karty możemy zapłacić za zakupy w sieci na różne sposoby. Możemy śmiało korzystać z płatności cyklicznych, a także płatności przez telefon, a nawet z płatności walutowych. Wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. W sieci płatności kartą są obsługiwane najczęściej przez pośredników, jak Dotpay czy Paypal. Zapewniają klientom szybkie transakcje różnego rodzaju kartami. Wśród zdecydowanie najczęściej obsługiwanych kart przy płatnościach online wymienić można:

• Masterpass – od MasterCard
• Visa

Płatności online pozwalają klientom wybrać rodzaj karty, więc istnieje swoboda i dowolność przy dokonywaniu zapłaty. Pośrednicy nie narzucają określonego typu kard, obsługując płatności konkurencyjnych względem siebie firm jednocześnie. 

Płatności mobilne
Wśród nowych rozwiązań płatniczych znajdują się płatności mobilne. Zyskują one fanów szczególnie wśród osób młodych, które nie rozstają się z telefonem. Płatności tego typu dokonywane są przez pośrednictwo aplikacji mobilnych, które instalujemy na swoim urządzeniu – telefonie czy tablecie. Następnie, przy płatności, wystarczy się zalogować do aplikacji lub z jej użyciem pobrać kod autoryzacyjny. I gotowe – zakupy opłacone, często jednym ruchem palca. Przykładem takiej formy płatności są:

• Sky Cash
• M-Pay
• BLIK

Przelew tradycyjny w nowej formie
W dobie internetyzacji zyskujemy unowocześnienie standardowych, klasycznych form płatności, jak przelewy bankowe. Nie ma potrzeby wybierania się do placówki banku w celu zlecenia przelewu. Możemy zrobić to z domu przez Internet. Wystarczy, że zalogujemy się do swojego systemu bankowości i przez własne konto bankowe w formie online uzupełnimy formularz. 

Dodatkowe opcje – płatności odroczone
Możliwości płatności online wciąż się rozszerzają. Obecnie jednym z gigantów wśród systemów pośredniczących jest Dotpay czy Paypal. W przypadku Dotpay klienci zyskują dodatkową opcję, dzięki której zakupy przez Internet stają się jeszcze bardziej kuszące i korzystne zarazem. Mowa o płatnościach odroczonych. Klient zyskuje trzydzieści dni na dokonanie zapłaty za zakupy, a jeśli nie ma możliwości dokonania wpłaty – może skorzystać z systemu ratalnego. W ten sposób klienci nie muszą się martwić, że płatności trzeba dokonać natychmiastowo, aby zakup nie został anulowany. 

Płatności internetowe to wygodny sposób kupowania i płacenia. Na korzyść metod płatności online wpływa wiele czynników, dzięki czemu cieszą się popularnością jako nowoczesna forma płatności.