Strona główna > Bezpieczne płatności w sieci > Dotpay jako popularna forma płatności

Płatności online w obecnych czasach są nie tylko popularna i pożądane, a wręcz stanowią nieodłączną część codzienności. Tendencja do płatności bezgotówkowych w sferze online jest widoczna przede wszystkim wśród młodszej części społeczeństwa. Młodzi ludzie wolą zamówić zakupy przez Internet, gdzie nie muszą stać w długich kolejkach czy przejmować się, że akurat wymarzonego produktu, po który specjalnie się wybrali nie będzie na półkach sklepowych. Komfort zakupów i płatności online przyczynia się do zysków pośredników płatności internetowych.

Czym jest Dotpay?
Dotpay to spółka, będąca częścią portfela MCI EuroVentures. Jest, zatem częścią jednej z ogromnych firm e-Commerce o stabilnej pozycji na rynku. Dotpay stanowi platformę pośredniczącą w szybkich płatnościach internetowych. Działa, jak przekaźnik, dzięki któremu nie musimy wykonywać zlecenia przelewu tradycyjnego w wybranym banku. Dotpay za nas utworzy zlecenie zapłaty, uzupełniając dane nasze i kontrahenta. Wystarczy, że gotową płatność zaakceptujemy i gotowe. 

Dlaczego Dotpay jest tak popularny?
Proste. Dotpay stanowi jednego z największych pośredników płatności online i obsługuje wiele stron oraz banków. W dzisiejszych czasach ludzie wolą oszczędzić sobie chodzenia do banku i spędzania tam długiego czasu, by wykonać przelew za zakupy. Z tego powodu wybierane są przelewy online, ale przelew tradycyjny w wersji online także może męczyć. W końcu za każdym razem trzeba zalogować się do bankowości mobilnej i uzupełnić wszystkie dane w formularzu przelewu – numer rachunku, nazwa odbiory, adres odbiory i tak dalej – a można to pominąć z pomocą pośrednika płatności, który z chęcią wykona to za nas. Z tego powodu Dotpay cieszy się taką popularnością – wykonuje niezbędne czynności natychmiastowo za klientów. Dotpay jest szalenie prosty w obsłudze, by każdy mógł z niego skorzystać bez problemu, nawet gdy robi to po raz pierwszy lub nie jest internetowym zakupoholikiem. 

Coś poszło nie tak?
Nic nie szkodzi, gdyż Dotpay może pochwalić się strefą wsparcia klienta. Wiadomo, że czasem pojawi się jakiś problem z naszej lub nie przyczyny, a wtedy pojawia się lawina pytań. W Dotpay jasne jest, gdzie można się z nimi zgłosić. W strefie wsparcia wszystkie wątpliwości i niejasności zostaną rozwiane przez obsługę klienta. Dotpay może pochwalić się indywidualnym podejściem do użytkowników. Nie musimy nawet wychodzić z domu, by uzyskać pomoc. Wszystko załatwimy online.

Bezpieczeństwo i komfort.
Wiele osób niechętnie podchodzi do płatności online i mobilnych aplikacji z obawy przed niepożądaną utratą środków finansowych. Jednak niepotrzebnie. Ostrożność i czujność na ostrzeżenia przed atakami hackerskimi, wyłudzeniami i wirusami jest, jak najbardziej wskazana, ale nie można dać się wpędzić w paranoję. Platformy pośredniczące w płatnościach online mają obowiązek dbania o bezpieczeństwo płatności i odpowiedni przepływ naszych pieniędzy. Dotpay zdaje się niedościgniony w swojej niezawodności ochrony danych oraz płatności. Poza używaniem systemów szyfrujących, istnieją jeszcze weryfikacje i powiadomienia. Platforma korzysta z systemu uwierzytelniania 3-D Secure, który używany jest także w aplikacjach mobilnych banków. O wszelkich opłatach Klient jest zawczasu informowany, a potwierdzenie płatności otrzymują obie strony umowy.