Strona główna > Blik > Zakupy bez portfela

Zakupy bez portfela

Zapomniałaś zabrać ze sobą portfela, bo przypadkowo przełożyłaś go do innej torebki? Zostawiłaś gdzieś swoją kartę płatniczą? To nie problem, nie musisz wracać do domu, żeby szukać swoich rzeczy. Na pomoc spieszą ci aplikacje mobilne, które zostały stworzone po to, by ułatwić ludziom życie – możesz z nich korzystać jedynie w sytuacjach awaryjnych, takich jak te opisane powyżej, lub wprowadzić je do swojego codziennego życia. Wszystko zależy od ciebie. Jak robić zakupy bez portfela i karty płatniczej?

Czego potrzebujesz, by zacząć korzystanie z płatności mobilnych?

Czasem myślimy, że nowe technologie są poza naszym zasięgiem, bo np. nie mamy odpowiedniego sprzętu albo są przeznaczone tylko dla ludzi, którzy się na tym znają. To nieprawda. By rozpocząć swoją przygodę z płatnościami mobilnymi, potrzebujesz telefonu typu smartfon, najprostszego modelu (nie ważne, z jakim systemem – Android, Windows czy Aplle, każdy się sprawdzi), dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją banku, z którego korzystasz. Być może już wcześniej używałaś aplikacji bankowej, żeby np. sprawdzić stan konta, przejrzeć historię wydatków albo zrobić przelew z telefonu. Jeśli nie, pobierz aplikację mobilną swojego banku i przez kilka dni się z nią „oswój”.

Płatności Blik

Czym są płatności Blik? Innowacyjnym rozwiązaniem stworzonym przez Polski Standard Płatności we współpracy z największymi polskimi bankami. Blik jest systemem całkowicie zintegrowanym z aplikacją banku (banków, które biorą udział w programie), dlatego nie potrzebujesz pobierać nic nowego. Wystarczy, że wybierzesz opcję „płatność Blik”, by wygenerować sześciocyfrowy kod, którym możesz zapłacić za zakupy. To wszystko, proste, szybkie i skuteczne. Bez gotówki, a nawet karty płatniczej.

Które polskie banki uczestniczą w programie Blik?

Obecnie do Blika dołączyło kilka największych polskich banków: Alior Bank, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Orange Finanse, PKO Bank Polski, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Raiffeisen Polbank. System jest obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR).

Jakie usługi oferuje Blik?

Oprócz płacenia za stacjonarne zakupy, Blikiem możesz także kupować online. Polski serwis handlowy Allegro bardzo szybko zintegrował swój system płatności z Blikiem. Dostępne są także opcje tzw. czeków Blik. Możesz wybierać w prosty sposób gotówkę z bankomatów oraz robić przelewy – znając jedynie numer telefonu odbiorcy. To spore ułatwienie dla naszych codziennych czynności związanych z płaceniem za usługi.