Strona główna > Bezpieczne płatności w sieci > Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze

Coraz więcej klientów preferuje rozliczanie za pomocą płatności bezgotówkowych. Dlatego jeśli prowadzimy firmę warto umożliwić klientom korzystnie z terminali płatniczych i innych transakcji bezgotówkowych.

Nowoczesny biznes coraz bardziej odchodzi od płacenia gotówką. Najczęściej wybieranym sposobem płacenia stają się płatności bezgotówkowe. Jako właściciele firm, dzięki płatnościom bezgotówkowym możemy zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zapewnić klientom nowoczesne systemy przeprowadzania transakcji. Aby wdrożyć systemy płatności bezgotówkowych należy oczywiście posiadać firmowe konto bankowe oraz skorzystać z systemów do obsługi płatności bez użycia gotówki.

Korzystanie z płatności bezgotówkowych umożliwia użycie terminali obsługujących karty płatnicze. Coraz więcej osób nie nosi przy sobie gotówki i woli płacić kartą, dlatego instalując w firmie terminale płatnicze otwieramy się na nowych klientów, ceniących oszczędność czasu i wygodę. Od momenty wprowadzenia możliwości płatności zbliżeniowych, to właśnie one stały się najczęściej wybieranym rodzajem wykonywanych transakcji. Banki standardowo wydają już karty do kont umożliwiające klientom płacenie w systemie zbliżeniowym. Najlepiej jest umożliwić klientom wybór, zapewniając możliwość wykonywania zarówno transakcji za pomogą gotówki, jak i płatności bezgotówkowych.

Wdrożenie do formy terminali płatniczych i innych płatności bezgotówkowych (na przykład przelewów bankowych czy płatności elektronicznych) znacznie zwiększa zasięg firmy. Przedsiębiorstwo może działać już nie tylko lokalnie, lecz na coraz większą skalę. Przekłada się to w bezpośredni sposób na zyski i zwiększenie liczby nowych klientów. Płatności bezgotówkowe kojarzą się z bezpieczeństwem, wygodą i oszczędnością czasu. Ponadto, klienci płacący kartą mają do dyspozycji większą ilość gotówki. Płatności gotówkowe ograniczone są ilością banknotów w portfelu – a mało kto lubi nosić przy sobie większą ilość gotówki. Płacenie kartą umożliwia kupującemu wybranie większej ilości towaru, czyli tym samym zysk dla sprzedawcy.

Terminale płatnicze pozwalają znacznie zaoszczędzić czas również właścicielom firm. Po wykonaniu przez klienta transakcji kartą, pieniądze trafiają automatycznie na konto firmowe. Nie musimy więc tracić czasu na żmudne liczenie gotówki i na wizyty w banku w celu zaksięgowania wpływów. Automatyzacja znacznie usprawnia nasze codzienne działania. Dzięki wygodzie, jaką zapewniają płatności bezgotówkowe dla firm, możemy skupić się na rozwoju naszego przedsiębiorstwa i innych ważnych kwestiach.

Dzięki umożliwieniu klientom płatności bezgotówkowych gwarantujemy sobie przy tym większe bezpieczeństwo. Gdy większość klientów płaci kartą, w kasie znajduje się mniejsza ilość gotówki. Dzięki temu jesteśmy w mniejszym stopniu narażeni na bezpośrednie straty spowodowane ewentualną kradzieżą.

Oprócz transakcji realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych, firmy mogą umożliwić klientom także inne rodzaje płatności bezgotówkowych. Należą do nich na przykład przelewy oraz metody z użyciem aplikacji płatniczych. Zwłaszcza te drugie cieszą się obecnie coraz większą popularnością.

Do przeprowadzenia transakcji z użyciem aplikacji płatniczej używa się telefonu komórkowego ze specjalnym oprogramowaniem. Nie trzeba mieć przy sobie karty płatniczej – transakcji dokonujemy bezpośrednio z telefonu. Do usług realizowanych za pomocą aplikacji można zaliczyć płatności MasterPass oraz płatności BLIK. Taki system płatności jest obsługiwany na całym świecie.