Strona główna > Bezpieczne płatności w sieci > Visa Checkout. Jak z niej korzystać i czy warto?

Zamawianie produktów online może zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy w porównaniu z wizytą w lokalnym sklepie z dziesiątkami półek wypełnionych towarem, ale jest jeden aspekt zakupów online, który wciąż pozostaje czasochłonny. To wprowadzanie danych o płatnościach i wysyłce. Jest to szczególnie ważne w przypadku smartfonów i tabletów, gdzie ekrany są mniejsze, a klawiatury dotykowe nie ułatwiają szybkiego pisania.

Visa Checkaut, jako sposób na usprawnienie zakupów online
Visa Checkout oferuje sposób na usprawnienie procesu zakupowego. Specjalny system przechowuje informacje o płatnościach i pozwala zapłacić za zamówienie za pomocą kilku kliknięć lub dotknięć ekranu. Mimo, że usługa nazywa się Visa Checkout, może być używana w przypadku każdej ważnej karty kredytowej lub debetowej. 

Aby rozpocząć korzystanie z usługi, po prostu utwórzmy konto na stronie Visa Checkout. Wprowadźmy informacje dotyczące płatności i dostawy. Będą one odtąd przechowywane na naszym koncie. Gdy na stronie sprzedawcy znajdziemy opcję Visa Checkout, będziemy mogli zakończyć transakcję bez konieczności ponownego wprowadzania swoich danych. W przypadku niektórych kart może pojawić się dodatkowy monit zabezpieczeń, który umożliwia przejście przez programy Verified by Visa lub MasterCard SecureCode.
Czy to nie jest podobne do PayPal? Jest, ale Visa Checkout działa poprzez wyskakujące okienko, zamiast przekierowywać nas na osobną stronę logowania, tak jak PayPal. Jeśli chcemy zrobić zakupy w sklepach uczestniczących w programie, Visa Checkout to wygodna alternatywa dla konta PayPal.

Bezpieczeństwo transakcji
Usługa Visa Checkout wykorzystuje standardowe metody szyfrowania i uwierzytelnianie wielowarstwowe w celu ochrony informacji. Należy jednak zachować takie same środki ostrożności, jakie stosowalibyśmy w przypadku każdej transakcji online wymagającej podania danych płatności. Aby zachować jak największe bezpieczeństwo, należy korzystać z odpowiednio zabezpieczonego komputera i sprawdzonych stron sprzedawców internetowych. Należy również unikać ogólnodostępnych sieci Wi-Fi.

Zapoznajmy się dokładnie z polityką prywatności przed rejestracją. Visa nie dostarcza naszych danych osobom trzecim, ale pozwala udostępniać niektóre dane sprzedawcom. Pamiętajmy też, aby aktualizować informacje o każdej zmianie karty kredytowej, numeru karty lub zmianie adresu. Wszelkie problemy związane z nieuczciwymi transakcjami lub sporami dotyczącymi zakupionych produktów są rozstrzygane przez wystawcę karty lub sprzedawcę, a nie Visa Checkout.