Strona główna > Bezpieczne płatności w sieci > Szybkie przelewy online

Szybkie przelewy online

Coraz więcej sklepów internetowych oferuje swoim klientom możliwość realizowania szybkich płatności online. Taki system rozliczania jest wygodnym i komfortowym sposobem płacenia za zakupy w sieci. Polacy coraz częściej decydują się na płatności online, odchodząc tym samym od tradycyjnych przelewów bankowych. Czym są płatności online?

Dokonywanie płatności online (nazywanych także płatnościami elektronicznymi, płatnościami internetowymi czy płatnościami Pay-By-Link) jest możliwe dzięki specjalistycznym instytucjom płatniczym. Jednym z najpopularniejszych systemów płatności online jest system Dotpay.

Coraz więcej sklepów internetowych decyduje się na integrację z płatnościami Dotpay ze względu na niezawodność i wysoką jakość świadczonych usług. Sklepy internetowe umożliwiające dokonywanie operacji za pomocą przelewów elektronicznych są w oczach klientów bardziej wiarygodne i nowoczesne. Sklep oferujący możliwość płatności internetowych będzie znacznie częściej wybierany przez klientów niż e-sklep umożliwiający wyłącznie przelewy bankowe czy internetowe. 

Płatności online są zdecydowanie szybsze niż przelewy bankowe oraz szybsze niż większość przelewów internetowych. Realizacja transakcji przebiega w ciągu kilku sekund, co powoduje szybszą realizację zamówienia w sklepie internetowym. Sprzedawca natychmiast po wykonaniu przez klienta płatności online otrzymuje potwierdzenie transakcji, zatem może dużo szybciej nadać paczkę z magazynu. Przekazanie potrzebnej kwoty następuje w ciągu dosłownie kilku sekund i za pomocą kilku kliknięć. Nie musimy wypełniać żadnych formularzy z danymi ani wpisywać numeru konta. Wszystkie potrzebne dane są automatycznie pobierane z systemu naszej bankowości elektronicznej. Z racji tego, że dane pobierane są automatycznie, ryzyko popełnienia przez system błędu jest minimalne. Dla pewności możemy sprawdzić poprawność danych wygenerowanych na formularzu, jednak raczej nie powinno być żadnych rozbieżności. System jest bezpieczny i na bieżąco aktualizowany, dlatego możemy mieć pewność, że nasze dane są prawidłowe. 

Przebieg samej transakcji jest przejrzysty i bardzo intuicyjny. Po dokonaniu wyboru sposobu płatności na stronie sklepu internetowego zostaniemy przekierowani na stronę logowania systemu bankowości elektronicznej naszego banku. Logujemy się do panelu banku dokładnie tak, jak za każdym razem gdy chcemy skorzystać z naszej bankowości elektronicznej. Od razu po zalogowaniu zostajemy przeniesieni do formularza zapłaty. Formularz jest uzupełniany automatycznie danymi pobranymi bezpośrednio z naszego konta bankowego. Na koniec musimy jedynie dokonać autoryzacji transakcji. Wykorzystujemy w tym celu token lub hasło SMS. Po autoryzacji następuje automatyczne wylogowanie i powrót na stronę sklepu. Po pomyślnym zaksięgowaniu płatności dostajemy potwierdzenie transakcji na maila, którego podaliśmy wcześniej w sklepie internetowym.

Co ważne, za płatności online nie ma żadnych opłat. Oznacza to, że nie zostanie nam doliczona żadna prowizja ani nie będziemy musieli ponieść żadnych dodatkowych kosztów. To zdecydowana przewaga w stosunku do zwykłych przelewów internetowych, które w większości przypadków są płatne. Opłata za przelew różni się w zależności od konkretnego banku, jednak najczęściej będziemy musieli za taką transakcję zapłacić. W dzisiejszych czasach dość często musimy wykonywać przelewy internetowe (na przykład płacąc co miesiąc za rachunki), dlatego łączna kwota, jaką będziemy musieli wydać na prowizje, może być całkiem spora.