Nie da się zaprzeczyć, że jeśli chodzi o wyprawy w góry podczas zimy, to konieczne będzie odpowiednie przygotowanie swojego ekwipunku. Każde jedno wyjście w góry powinno być jak najbardziej przemyślane. Jest to spowodowanymi realnymi zagrożeniami, które występują szczególnie w miesiącach zimowych. Poniżej postanowiliśmy zebrać niezbędny ekwipunek, który każdy powinien ze sobą zabrać w góry.
Kompas, mapa i GPS
Wydaje Ci się to oczywiste? Niestety przez wiele osób ignorowane, gdyż twierdzą, że skoro mają GPS, to nie muszą brać mapy. Tymczasem okazuje się, że kiedy GPS odmówi posłuszeństwa, to zostajemy bez żadnego wsparcia. Warto, aby mapa była zalaminowana, żeby nie zamokła podczas opadów śniegu. Dzięki kompasowi bez większych problemów będziesz w stanie odnaleźć drogę w ciemności, czy też podczas gęstej mgły.
Wróćmy jednak do odbiornika GPS, który jest coraz częściej stosowany przez ludzi, którzy wędrują po górach. Nie da się ukryć, że jest to urządzenie, które ma mnóstwo zalet, jednakże ma też baterię, która może się rozładować podczas dłuższego użytkowania. Szczególnie należy tutaj uważać na mapy w telefonach, bowiem tam bateria obsługuje jeszcze wiele innych funkcji, więc tym bardziej ulega rozładowaniu.
Apteczka
Nigdy nie wiadomo, że na trasie nie zdarzy się jakiś wypadek. Wtedy warto jest mieć przy sobie apteczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Najlepiej, żeby znalazła się w niej folia NRC, czy też koc termiczny. Oprócz tego, przyda się również tłusty krem, czy plastry na otarcia oraz ogrzewacz.
Żywność i napoje
Co prawda niższa temperatura może powodować obniżenie pragnienia, niemniej jednak powinniśmy systematycznie przyjmować płyny podczas wędrówki w górach. Dodatkowo koniecznie musisz zabrać ze sobą jakiś posiłek, który doda nam sił.
Ciepłe ubrania
Być może zaraz po wyjściu z pensjonatu wydaje Ci się ciepło, to jednak w górach klimat jest bardzo zmienny i pogoda ze słonecznej może w kilka minut zmienić się w śnieżycę. Dlatego też ciepłe ubrania są zdecydowanie obowiązkowe i konieczne, bowiem pomogą zachować należytą ciepłotę ciała, co jest niezwykle ważne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *