Kinkiety zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością. Jest to spowodowane m.in. tym, iż świetnie radzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, łatwo dopasowuje się je do elewacji oraz stylu aranżacyjnego budynku, a dodatkowo można z nich korzystać przez długie lata. Czym jednak kierować się przy wyborze idealnych lamp elewacyjnych i na jakie aspekty zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Kinkiety zewnętrzne – gdzie można z nich skorzystać?

Lampy elewacyjne mają bardzo wszechstronne zastosowanie, ponieważ z powodzeniem wykorzystuje się je m.in. na balkonach, tarasach, gankach, elewacjach czy też ścianach domu. Oczywiście należy je prawidłowo dobrać i zamontować, umieszczając je na takiej wysokości, aby zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie terenu, drogi lub budynku. Lampy na elewację podnoszą walory estetyczne konkretnej nieruchomości, a jednocześnie zwiększają poziom bezpieczeństwa podczas poruszania się po danej posesji.

Lampy elewacyjne – czym się kierować przy ich wyborze? Najważniejsze wskazówki

W tym miejscu należałoby zastanowić się nad tym, czym tak właściwie należy kierować się przy wyborze kinkietów zewnętrznych. Otóż najważniejsze czynniki to:

  • wysoka klasa szczelności – skuteczna ochrona przed niekorzystnymi i zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi (wiatr, deszcz, śnieg) oraz drobinkami i pyłami,
  • obecność czujnika ruchu,
  • odpowiednia barwa światła – najlepiej neutralna,
  • możliwość podłączenia kinkietu do ściemniacza – stworzenie romantycznej atmosfery, np. na tarasie lub ganku i swoboda w regulowaniu natężenia oświetlenia.

Oczywiście wybrane lampy elewacyjne zewnętrzne muszą być też stworzone z najwyższej jakości materiałów (metal, tworzywo sztuczne), tak aby odznaczały się podniesionym poziomem wytrzymałości i trwałości. Jedną z najistotniejszych kwestii jest to, aby takie lampy elewacyjne były odporne na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Kierując się powyższymi wskazówkami, z całą pewnością wybierze się idealne kinkiety zewnętrzne elewacyjne na własną posesję. 

Na jakie lampy elewacyjne zewnętrzne zdecydować się na balkonie, tarasie lub wykańczając elewację?

Kinkiety zewnętrzne na elewację dzielą się obecnie na kilka różnych rodzajów. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście tradycyjne/proste kinkiety z regulacją, które doskonale sprawdzą się na balkonach i tarasach. Dlaczego? Z jednego prostego względu – pozwalają regulować kąt padania światła, kierunek oraz natężenie. Tym samym nie będzie żadnych problemów z tym, aby dostosować światło do aktualnych potrzeb domowników lub zaproszonych gości. Lampa na elewację domu powinna być dobrze widoczna i pełnić funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Warto również zwrócić uwagę na to, aby łatwo można było ją wyczyścić i doprowadzić do naturalnego stanu. Alternatywnym rozwiązaniem są lampy elewacyjne nowoczesne, które kupuje się do nowocześnie aranżowanych budynków oraz na innowacyjnie zaprojektowane ganki. Z kolei, jeśli komuś zależy na oszczędnościach (finansowych i energetycznych), można postawić na lampy elewacyjne LED. Jedno jest pewne – za każdym razem lampy elewacyjne zewnętrzne należy dostosować do swoich potrzeb oraz do miejsca, w którym mają się znaleźć. Na rozległych terenach sprawdzą się kinkiety z żarówkami o dużej mocy. Najbardziej wymagającym klientom polecane są natomiast lampy elewacyjne solarne, które z powodzeniem wykorzystuje się również zimą, a dodatkowo są ekologiczne i charakteryzują się długą żywotnością. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *