Poznanie każdego małego szczegółu w prawie to coś, co jest prawie niemożliwe. Dla kogoś, kto właśnie siedzi w urzędzie i wpisuje nazwę swojej firmy, to istny koszmar, który powoduje, że wielu nawet nie myśli o tym, żeby taką firmę założyć. Istnieje spore przekonanie, że przecież urzędy i podatki nas bardzo szybko sprzątną z rynku. Co faktycznie może się stać, jeśli nie będziemy mieli dochodu, który pozwoli nam te wszystkie prezenty od państwa zapłacić. No ale przecież trzeba jeszcze wiedzieć co płacić, kiedy i w jaki sposób.

Do tego wszystko wypadałoby się nie pogubić w żadnych obliczeniach ani nie zgubić żadnej kwoty po drodze. To ważne. Warto również zdecydować się na kontakt z MH – biuro księgowe. Ale kto ma na to czas, kiedy cały dzień spędza się poza domem u klienta. 10 godzin pracy, gdzie człowiek wraca do domu, je kolacje, idzie pod prysznic i pada na twarz. I tak 6 dni w tygodniu, z przerwą na niedziele, w którą leczy kaca – trzeba było przybić pieczątkę na końcu ciężkiego tygodnia. Komuś, kto założyć swoją firmę tylko dlatego, że miał dość rozkazów innych, a tak naprawdę nie ma o tym pojęcia będzie ciężko w czymkolwiek się połapać. Szczytem było przecież już jej założenie i wymyślenie nazwy.

Takie osoby muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami. Będzie trzeba przeznaczyć trochę pieniędzy na osobę, która będzie w stanie zadbać o to, abyśmy nie wpakowali się w jakieś problemy. Warto wtedy poszukać w okolicy jakiegoś księgowego. To może być obojętnie kto. Musi po prostu wiedzieć, jak zarządzać papierami w firmie. Najtaniej pewnie będzie znalezienie emerytowanej księgowej, która za kilka groszy wszystko za nas załatwi, a nawet pomoże więcej, niż będziemy chcieli. A jak będzie z tego samego osiedla, bloku obok… Dobra współpraca gwarantowana. Wtedy można spokojnie skupić się na swoich obowiązkach. A jeśli nikogo takiego nie ma? Wtedy trzeba konieczne udać się do biura rachunkowego, które chętnie wejdzie z nami we współpracę i wszystko będzie załatwiać za nas. Jeśli mamy małą firmę, to księgowość nie będzie kosztowała nas dużo. Może 200 albo 300 złotych na miesiąc.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *