Zapewne nie będzie Ci się wydawało niczym dziwnym, jeśli potwierdzimy, iż cena nadal potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Nawet jeśli mieszkanie jest w słabej lokalizacji i niezbyt dobrym rozkładzie, to i tak prędzej, czy później znajduje nabywcę.
Sprzedaż mieszkania nawet do pół roku
Dokładnie tak, jak wynika z oficjalnych badań statystycznych nawet do pół roku czeka się na kupca. Niemniej jednak, należy przy tym podkreślić, iż te statystyki dotyczą przede wszystkim osób, które mieszkania sprzedają przez agencję nieruchomości. Tymczasem spora rzesza ludzi decyduje się na samodzielną sprzedaż, a tego już dane nie obejmują. Według specjalistów najłatwiej sprzedają się mieszkania, które mają powierzchnię o wielkości 40-50 mkw, dwa pokoje i kosztują maksymalnie do 350 tysięcy złotych. Dość dużym zainteresowaniem cieszą się również mieszkania do remontu, aczkolwiek tylko wtedy, kiedy cena jest adekwatna do ich stanu.
Sposób na szybszą sprzedaż
Przede wszystkim będzie się tutaj liczyło rozsądne podejście do ceny. Oczywiste jest, że jeśli sprzedajesz swoje mieszkanie w bardzo dużej kwocie, a w okolicy można podobne lokale znaleźć po znacznie niższych cenach, to ciężko Ci będzie sprzedaż mieszkanie. Nie można ukrywać, że dzisiaj sprzedają się dobrze wyłącznie te nieruchomości, których cena jest jak najbardziej realna, a nie wywindowana w górę. Realia są takie, że mieszkanie nie musi być szczególnie ładne, ani w dobrej okolicy, ale jeśli sprzedający nie oczekuje wysokiej stawki, to na pewno nabywca się znajdzie.
Jeśli chcemy podnieść wartość mieszkania w oczach kupującego, to należy odpowiednio je do takiej sprzedaży przygotować. To jest ważne, ponieważ czasami wystarczy przynajmniej domalować ściany, czy wycyklinować podłogę, aby lokum nabrało zupełnie nowego blasku. Należy także podkreślić, że dobrze sprzedają się takie mieszkania, które mają stosunkowo niewielki metraż, ale za to dużą liczbę pokoi.
Jeśli zależy Ci na szybkim znalezieniu nabywcy, to wystarczy niekiedy obniżyć cenę o 10-20% i przekonasz się jak to potrafi czynić cuda, jednakże musisz liczyć się z niższym zyskiem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *