Nie da się ukryć, że w ostatnich latach Facebook stał się jednym z najważniejszych mediów reklamowych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że to największy serwis społecznościowy, który skupia wokół siebie kilka miliardów użytkowników. Niemniej jednak, Facebook w zakresie reklamy ma swoje zalety i wady. Jak to wygląda w praktyce?
Zalety reklamy na Facebooku
Płatna reklama w tym serwisie pomogą dodatkowo zwiększać zasięgu, które dla darmowych działań są ucinane przed medium. Dzięki temu można jeszcze szybciej i efektywniej budować społeczność, a to oznacza, że poświęcony czas oraz pieniądze mogą nam się w niedługim czasie zacząć zwracać.
Kolejną zaletą takiej reklamy jest to, że można precyzyjnie dobrać swoją grupę docelową. Dzięki temu reklamy będą trafiały dokładnie do tych osób, które mogą być zainteresowane Twoimi produktami, czy stronami. Organiczny zasięg dociera najczęściej do przypadkowych osób, więc nie mamy wpływu na to, do kogo konkretnie dotrze Twój post, tymczasem w przypadku płatnej reklamy można to doskonale stargetować.
Liczne narzędzia to kolejna zaleta, bowiem Facebook udostępnia coraz więcej interesujących rozwiązań w zakresie monitorowania swoich działań reklamowych oraz docierania do większej grupy odbiorców.
Jeśli wydajesz odpowiednio duże kwoty, to możesz liczyć na dodatkową przychylność Facebooka, który traktuje lepiej takie osoby, które nie żałują pieniędzy na reklamę. Dzięki temu do dyspozycji możesz otrzymać nawet pomoc osoby z portalu w celu poprawienia wyników marki, a to naprawdę może pomagać.
Wady reklamy na Facebooku
Targetowanie reklam daje duże możliwości, ale jest niezwykle trudne. Dodatkowo zadanie to utrudnia fakt, że na Facebooku jest cała masa tzw. sztucznych kont, do których nawet jeśli dotrzesz z reklamą, to i tak nie przyniesie ona większych korzyści.
W przypadku kiedy wybierasz działania marketingowe nastawione na zbieranie kolejnych fanów marki, to niestety z czasem spada zaangażowanie. Jeśli z kolei chciałbyś poprawić ten drugi czynnik, to wtedy należy liczyć się z faktem, że przyjdzie Ci wydawać naprawdę spore sumy pieniędzy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *