Trudno wyobrazić sobie współczesną łazienkę bez grzejnika drabinkowego. Jednak mało, kto zdaje sobie sprawę z tego, z jak szerokim wyborem tego typu grzejników mamy obecnie do czynienia. Każdy typ grzejnika drabinkowego ma, rzecz jasna, swoje właściwości, parametry oraz zalety. Skupimy się dziś na dwóch głównych typach grzejników, jakie znajdują się w ofercie hurtowni internetowej meteomarket.pl: grzejnikach chromowanych oraz grzejnikach ze stali nierdzewnej. Na początek jednak słów kilka o zaletach grzejników drabinkowych.

Dlaczego warto zamontować grzejnik drabinkowy w swojej łazience?
W nowym budownictwie grzejniki drabinkowe są montowane coraz częściej. Kiedy remontujemy łazienkę również chętnie decydujemy się na wymianę mniej funkcjonalnych kaloryferów żeberkowych na grzejniki drabinkowe. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim umożliwiają efektywne suszenie, podgrzewanie ręczników i zapewniają ciepło. Prosty design, w postaci estetycznej drabinki, sprawdzi się w każdym wnętrzu. W hurtowni mateomarket.pl znajdziemy szeroki wybór grzejników drabinkowych renomowanych marek, które od lat funkcjonują na rynku armatury sanitarnej i techniki grzewczej. Na stronie meteomarket.pl kupimy zarówno grzejniki drabinkowe chromowane, jak i wykonane ze stali nierdzewnej. Które są lepszym wyborem?

Chromowane czy ze stali nierdzewnej?
Decydując się na wybór konkretnego grzejnika, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego siłę grzewczą. W przypadku grzejnika chromowanego, emisja ciepła jest o około 40 % mniejsza, niż w przypadku grzejnika lakierowanego. Grzejniki ze stali nierdzewnej wygrywają konkurencję, jeżeli chodzi o siłę grzewczą, gdyż oddają o około 20 % więcej ciepła, niż grzejniki lakierowane.

Grzejniki chromowane wybierane są bardzo często z powodów estetycznych. Estetyka chromu przekonuje wiele osób urządzających swoją łazienkę. Coraz częściej grzejniki ze stali nierdzewnej posiadają lustrzane wykończenie, dzięki czemu przypominają grzejniki chromowane, gwarantując zarazem więcej ciepła.

Ogromną zaletą grzejników ze stali nierdzewnej jest ich wysoka odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych np. wilgoci. Z tego względu doskonale sprawdzają się w łazienkach.

Źródło:
http://www.purmo.com/pl/produkty/grzejniki-lazienkowe.htm
https://mateomarket.pl/grzejniki-drabinkowe,c583,s3.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *