Pasjonaci gier komputerowych spędzają przed monitorem wiele godzin. Skupieni na grze zapominają często o prawidłowej postawie podczas siedzenia, a ich kręgosłupy mocno cierpią. Dlatego potrzebują krzesła, które umożliwi im tzw. aktywne siedzenie. Fotel gamingowy powinien posiadać, zatem szereg cech, które czynią go ergonomicznym i funkcjonalnym siedziskiem. W ofercie sklepu www.formyuzytkowe.pl gracze komputerowi mogą znaleźć wiele krzeseł obrotowych, które doskonale sprawdzą się, jako fotele gamingowe. Należy do nich z pewnością propozycja polskiej firmy Profim, fotel obrotowy Veris Net, prawdziwy król ergonomicznych rozwiązań.

Jego wysokość Veris Net – najważniejsze funkcje
Fotel jest w pełni ergonomiczny. Oznacza to przede wszystkim możliwość jego dostosowania do potrzeb osoby siedzącej. Wszystko za sprawą zastosowanych w nim mechanizmów. Podstawowym jest nowoczesny mechanizm SYNCHRO. Ciekawą funkcją, na razie jeszcze rzadko spotykaną w fotelach tego typu, jest funkcja wysuwu siedziska. Możliwe jest także dodatkowe pochylenie siedziska, co zmniejsza ucisk na uda. Przy długotrwałej pozycji siedzącej taki ucisk może powodować problemy z przepływem krwi. Trudno wyobrazić sobie ergonomiczne krzesło bez odpowiedniego oparcia.

Oparcie w fotelu Veris Net jest tak wyprofilowane, aby idealnie dopasowywało się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Posiada, oczywiście, wypukłość na wysokości kręgosłupa lędźwiowego. Podparcie to jest regulowane. Szerokie możliwości regulacji minimalizują skutecznie wszelkie dolegliwości związane z długotrwała pozycją siedzącą, a jest ich niemało, od uciążliwego bólu kręgosłupa, przez bóle szyi, głowy, mięśni, po ogólne poczucie zmęczenia i braku koncentracji.

W wersji menedżerskiej fotel uzupełniony został o komfortowy zagłówek, który w przypadku graczy okazuje się niezwykle pomocny. Siatkowe oparcie pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, dzięki czemu siedzenie jest jeszcze bardziej komfortowe. Krzesło posiada solidną, pięcioramienną bazę, zapewniając użytkownikowi stabilność, a kółka jezdne i funkcja obrotowa zwiększają jego mobilność.

Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem idealnego fotela gamingowego, Veris Net wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Siedząc w nim, będziecie mieli poczucie, że wystarczająco zadbaliście o swój kręgosłup, a gra stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Źródło:
https://www.profim.pl/ergonomia/czym-jest-ergonomia
https://www.formyuzytkowe.pl/profim-fotel-obrotowy-veris-net-101-sfl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *