Pokój dziecięcy pod wieloma względami będzie się różnił od pokoju młodzieżowego. Im starsze dziecko, tym jego potrzeby są większe. Większe potrzeby oznaczają także więcej miejsca. Umeblowanie będzie więc zupełnie inne.

Regały lepiej będą pasować do pokoju dziecięcego
Do pokoju najmłodszego dziecka lepiej wybrać wersję regału z większą ilością otwartych przestrzeni. Lepiej zrezygnować z szafek czy też komód z szufladami. W ten sposób unikniemy ryzyka, że dziecko przytrzaśnie sobie drzwiczkami rączkę. Zanim zdecydujemy się na zakup regału, musimy ustalić jaką przestrzeń mamy do zagospodarowania tak by regał nie zajmował całej przestrzeni pokoju. W przypadku pokoju dziecięcego lepiej sprawdzą się meble przyścienne. Zawierają elementy montażowe, dzięki którym w łatwy sposób przymocujemy je do ściany. Dzięki temu będziemy pewni, że konstrukcja nie przewróci się na dziecko. Jeśli chodzi o kolorystykę mebli, zdecydowanie najlepsze będą meble utrzymane w kolorze jasnego drewna, sprawdzą się one również kiedy dziecko będzie starsze. Jednak przy wyborze takich mebli będziemy musieli ozdobić pokój dodatkami, tak by zamienił się w pokój rycerza czy komnatę księżniczki. W sklepie lululaj.eu znajdziemy wiele propozycji mebli dla dzieci. Na pewno znajdziemy coś dla naszych pociech!

Szafa sprawdzi się w pokoju młodzieżowym
W pokoju nastolatka nie sprawdzą się już regały z dużą ilością otwartych przestrzeni. Jak wiemy, wiek nastoletni rządzi się swoimi prawami. Nasz dorastający syn czy córka na pewno będą chcieli mieć więcej prywatności, więc w ich przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie duża szafa, która będzie można dowolnie zagospodarować.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *