Wielu katolików odwiedza Kraków ze względu na dużą ilość miejsc kultu, które są absolutnie inspirujące. Poza bardziej znaną katedrą na Wawelu i Bazyliką Mariacką na Starym Mieście, jest jeszcze kilka innych kościołów, które powinieneś zobaczyć.

Kościół św. Piotra i Pawła to najstarszy barokowy budynek w Polsce. Od maja do października można się tu cieszyć koncertami muzyki klasycznej. Kościół znajduje się przy ulicy Grodzkiej na Starym Mieście. Na ulicy Grodzkiej zlokalizowana jest jeszcze jedna, warta odwiedzenia, świątynia. Kościół św. Andrzeja jest interesującym, bardzo rzadko zachowanym przykładem europejskiego kościoła fortecznego. To właśnie w nich chronili się Krakowianie, gdy Tatarzy próbowali zdobyć miasto. Możemy podziwiać jego dobrze zachowaną architekturę romańską. Bazylika Bożego Ciała znajduje się w dzielnicy żydowskiej i choć na zewnątrz budynek może wydawać się mało ciekawy, jego wnętrze imponuje mieszanką polskiego gotyku i polskiego baroku.

Również w okolicach Krakowa nie brakuje pięknych kościołów. Należy do nich z pewnością Kościół pod wezwaniem Św. Klemensa w Wieliczce wzniesiony w 1381 roku. Wieliczka może stać się doskonałym punktem wypadowym do Krakowa. Nie brakuje tu miejsc noclegowych, a odległość między Tymi dwoma miastami jest niewielka. Hotele w Krakowie nie są, zatem jedyną opcją.

Źródło: http://www.krakow.pl/odwiedz_krakow/264,glowna.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *