Podstawową zasadą doboru rowerka biegowego dla dziecka jest to czy dany model pasuje do długości nóżek maluszka. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ taką miarę można porównać z wysokością siedzenia i w ten sposób dobrać wielkość rowerka dostosowanego do potrzeb dziecka. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła swobodnie cieszyć się przejażdżką.

Wybierając rowerek biegowy bardzo często skupiamy się wyłącznie na wieku dziecka. Nie należy jednak dobierać rowerków tylko ze względu na wiek, tylko na wzrost dziecka. To ten aspekt jest decydujący, tym bardziej, że często spotyka się wyrośnięte dwulatki o wzroście trzylatka lub odwrotnie. Najważniejszy jest zatem pomiar długości nóżek maluszka.

Jak dokonać pomiaru?

Zadanie jest bardzo proste. Taki pomiar wykonuje się dokładnie tak samo, jak w przypadku mierzenia wzrostu dziecka. Zamiast przykładać wskaźnik na głowie dziecka, należy po prostu umieścić go obok nogi maluszka. W czasie pomiaru dziecko powinno być ubrane w buciki i nie mieć na sobie pieluchy. Zawsze dziecko należy mierzyć w bucikach, ponieważ nie będzie ono jeździło na boso. Oczywiście jeśli dziecko jeszcze przez kilka miesięcy będzie jeździło na rowerku w pielusze, wtedy pomiaru należy dokonać w niej.

Rower dla 2,3,4latka

Na stronie https://zabawki-gry.pl/Rowerki-Biegowe-c105 znajdziemy różne rozwiązania. Rower biegowy dla 2 latka będzie wyglądał trochę inaczej. Tutaj sprawdzą się w szczególności drewniane rowerki biegowe lub modele trójkołowe. Powinny być lekkie, do ok. 3 kg tak, aby dwulatki nie miały problemu z jazdą i utrzymaniem równowagi. Zalecana wysokość siedzenia to ok. 35-40 cm. Rower biegowy dla 3 latka musi być już nieco solidniejszy i większy. Zalecana wysokość siedziska wynosi ok. 38-47 cm. Rower biegowy dla 4 latka może być modelem z wyższej półki, wyposażony w dużo przydatnych akcesoriów, które doceni starsza pociecha. Dla czterolatka sprawdzi się rower biegowy z pompowanymi kołami, kompozytową, wytrzymałą ramą oraz koniecznie z hamulcami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *