Karpacz, z powodu swoich bogatych walorów turystycznych, z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród rodzimych turystów, jak i cudzoziemców. To, położona w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim i powiecie jeleniogórskim miasto, ulokowane jest w samym sercu Karkonoszy. Jego powierzchnia wynosi ok. 40 km2, ale usiana jest różnego rodzaju hotelami, w których możemy wypocząć po całym dniu górskich wędrówek. Oto kilka z nich.

Granice Karpacza obejmują najwyższą partię Karkonoszy z ich najwyższym i najbardziej znanym szczytem – Śnieżką włącznie, na którą koniecznie trzeba się wybrać. Spora jest tutaj różnica wysokości, ponieważ obszar miasta rozciąga się na poziomach od 480 do 885 m n.p.m. Po takich spacerach przyda się nam wygodne łóżko. To właśnie ze względu na swe położenie i walory środowiska geograficznego, Karpacz jest prężnie działającym ośrodkiem turystyczno-sportowo-rekreacyjnym, który działa nieustannie przez cały rok.

Leśny Dwór
Prowadzony rodzinnie Leśny Dwór wraz z włoską restauracją Mamma Mia, powstał w Karpaczu, w 1860 r. Początkowo funkcjonował pod niemieckim szyldem „Die Waldhaus Waimar”, jednak dziś, łączy atmosferę przełomu wieków z nowoczesnym komfortem. Gościniec położony jest blisko głównych szlaków karkonoskich gór i centrum miasta Karpacz, przez co stał się idealnym miejscem wypoczynku dla turystów z całej Polski i zagranicy. Goście do mają 32 pokoje dla 90 osób, saunę, salę kinową oraz bawialnię dla dzieci. Więcej informacji znajdziemy na stronie www.lesnydwor.karpacz.pl.

Lawendowy Dworek
Lawendowy Dworek to obiekt, który położony jest w samym sercu Karpacza Górnego. Atrakcyjne położenie obiektu gwarantuje ciszę, spokój oraz przyjemną atmosferę, a jego świetna lokalizacja idealna jest do aktywnego spędzania czasu. Wygodne i komfortowe pokoje 2,3,4 osobowe oraz pokoje typu studio 2+1, 2+2 czekają na każdego przez cały rok. Pokoje są po remoncie, wyposażone w łazienki z pełnym węzłem sanitarnym, TV, darmowy dostęp do internetu oraz werandy z widokami na pasmo Karkonoszy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *