Często, kiedy stoimy przed zakupem pierwszej nieruchomości zastanawiamy się czy zdecydować się na zakup domu czy mieszkania. Co jest dla nas lepsze, korzystniejsze? Zapewne wiele osób marzy o domu na wsi czy chociaż na peryferiach miasta, ale czy dla młodych ludzi jest to dobry plan? Niekiedy marzenia o pięknym domu stojącego w środku kwiecistego ogrodu przysłaniają nam rzeczywistość.

Czy w domu jest na pewno taniej?

Jeśli chodzi o stałe miesięczne kosztu eksploatacji mieszkania to z pewnością w domu wyniosą one mniej niż w mieszkaniu. Przecież nie płacimy czynszu. Jedyne co nam przychodzi na myśl to podatek od nieruchomości. Jednak to nie do końca jest prawda. W domu sami musimy dbać o wszystko. Zmiana poszycia dachowego czy elewacji budynku, wykonywanie kontroli przewodów kominowych, odśnieżanie posesji i wiele wiele innych czynności za które sami będziemy odpowiedzialni. We wspólnocie mieszkaniowej płacimy miesięczny czynsz i nie musimy się już martwić o remonty, odśnieżanie itd. Wiemy jaką kwotę musimy przewidzieć na opłacenie czynszu.

Dom na peryferiach= brak komunikacji miejskiej

Oprócz tego, że sami będziemy musieli dbać o zarządzanie swoją nieruchomością to musimy się liczyć z brakiem komunikacji miejskiej. Musimy sobie zadać pytanie: ile czasu poświęcimy na dojazd do pracy, czy jeśli mamy dziecko to odwiezienie go do szkoły? Musimy brać pod uwagę to, że będziemy zużywać więcej paliwa, poza tym może się nie obyć bez dwóch samochodów.

W domu jest więcej do zrobienia

Musimy brać pod uwagę to, że w domu jest o wiele więcej do zrobienia, jako, że sami musimy zarządzać swoją nieruchomością, więcej czasu poświęcamy na sprzątanie jej oraz na konserwację i różne naprawy. Mieszkanie jest mniejsze a więc jest mniej do zrobienia. Poza tym usytuowane jest blisko centrum miasta więc mamy łatwy dostęp m.in. do opieki zdrowotnej.

Na początku drogi życiowej, lepiej by młodzi ludzie zdecydowali się na mieszkanie. To z pewnością tańsza ale i wygodniejsza opcja. A jakie plusy ma mieszkanie w bloku? O co zadba nasz zarządca nieruchomości? Chcesz dowiedzieć się więcej? odwiedź stronę zarzadcakrakow.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *