Na rynku używanych samochodów kradzione pojazdy nie należą wcale do rzadkości. Zakupu kradzionych czterech kółek można jednak uniknąć stosując kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Oto niektóre z nich.

Uwaga na auta sprowadzane z zagranicy
Przy zakupie samochodów sprowadzanych z zagranicy należy zachować szczególną ostrożność. W Polsce istnieje dosyć sprawnie działający system rejestracji aut. W połączeniu z książkami pojazdu z dokładnie opisaną historią samochodu oraz certyfikatami i hologramami daje on w miarę skuteczne zabezpieczenie przed zakupem kradzionego auta. W przypadku aut sprowadzanych z zagranicy można jednak łatwo zataić fakt, że pojazd jest kradziony.

Zbyt niska cena? To może być próba oszustwa.
Czerwone światełko powinno nam się zapalić wówczas, gdy sprzedający samochód proponuje cenę o wiele niższą, niż te obowiązujące w danej chwili na rynku. Może to oznaczać, że próbuje szybko pozbyć się auta obarczonego wadami ukrytymi albo kradzionego. Dokładnie sprawdźmy wówczas dokumentację pojazdu. Niezwykle ważne jest także skrupulatne sprawdzanie auta przez zakupem. Naszą czujność powinna wzbudzić uszkodzona stacyjka, nieoryginalne kluczyki oraz szyby pochodzące od innego producenta.

Historia pojazdu
Rozsądnym krokiem będzie zawsze sprawdzenie historii pojazdu. Jeżeli sami nie wiemy, jak się do tego zabrać, skorzystajmy z fachowej wiedzy profesjonalistów. W serwisach takich, jak http://mobilekspert.pl , poza oceną stanu technicznego samochodu, można również sprawdzić historię pojazdu i jest to część oferty tego rodzaju firm.

Źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/jak-nie-kupic-kradzionego-auta-1.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *