Wyjeżdżając za granicę zastanawiamy się jak sprawić, by płacić mniej za połączenia telefoniczne. Z badań wynika, że w 2011 roku co czwarty Polak nie korzystał za granicą ze swojego telefonu. Nie ma się co dziwić, stawki były horrendalnie wysokie! Jeszcze przed 2010 r. jeśli nie kontrolowaliśmy kosztów związanych z połączeniami mogliśmy zapłacić grubo ponad 1 tysiąc złotych. To się co prawda do dna dzisiejszego zmieniło lecz tylko na terenie Unii Europejskiej. Teraz opłata za usługę roaming wynosi 5 eurocentów za minutę (bez podatku VAT). Jedno jest pewne, jadąc za granicę mamy dwie opcje. Albo kupimy na miejscu kartę startową np. znaną w Europie kartę Lyce Mobile lub jeszcze w Polsce zamówimy kartę przez Internet SMARTsim.

Jakie pakiety na nas czekają?

Jeśli kupimy sobie starter SMARTsim możemy liczyć na atrakcyjne promocyjne pakiety minut, sms czy transmisji danych. Jeśli aktywujemy pakiet zapłacimy 0,19 eurocentów za minutę połączenia. Pakiet jednak obowiązuje tylko w wybranych krajach, dostępny będzie w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Litwie, Łotwie, Malcie, Martynice, Monako, Niemczech, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Turcji, Węgrzech, Wlk. Brytanii, Włochach. Pakiet obowiązuje przez 360 dni od momentu jego aktywacji.
Możemy też włączyć promocyjny pakiet sms, dzięki któremu będziemy mieli niższe stawki za smsy jeśli będziemy je wysyłać z wybranych krajów (Np. z Cypru, Wlk. Brytanii), albo możemy też wykupić 100 darmowych sms z Europy. Za cały pakiet zapłacimy tylko 4,5 € i jest on do wykorzystania przez miesiąc od aktywacji.
Możemy liczyć także na korzystne pakiety danych w roamingu. Na pewno w ofercie znajdziemy coś dla siebie!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *