W dzisiejszych czasach większość z nas posiada krewnych lub rodzinę za granicą. Prędzej czy później pojawi się więc konieczność wysłania do nich paczki. Jeżeli o przesyłkach międzynarodowych nie wiesz zbyt dużo, na pewno przyda Ci się kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego wykonawcy, który bezpiecznie dostarczy paczkę do Twojej rodziny lub znajomych. Od czego zacząć?

Zacznij od zdecydowania co, jak i gdzie wysyłasz. Ceny usług w firmach kurierskich mogą dość znacznie się od siebie różnić. Niektóre z nich na przykład mogą oferować korzystne ceny na przesyłki międzynarodowe do Europy, ale za przesyłkę do Stanów zapłacimy więcej. Znajomość cenników to podstawa. Cenę oszacujesz z łatwością, jeśli będziesz w stanie ocenić ile mniej-więcej może ważyć Twoja przesyłka i jakie będzie miała wymiary. Może od nich zależeć dokładna cena. Sprawdź również stawki dodatkowych ubezpieczeń przesyłanych przedmiotów oraz czas wykonania zlecenia. Z reguły im szybsza przesyłka, tym więcej zapłacisz. Mimo to porównaj ceny w przynajmniej pięciu firmach kurierskich. Niektóre z nich organizują również promocje.

Pamiętaj, że jeżeli interesuje Cię przesłanie czegoś delikatnego, warto z wyprzedzeniem dowiedzieć się, czy dana firma jest w stanie bezpiecznie zrealizować to zlecenie. Niektórzy myślą o przesyłkach międzynarodowych jako bardzo trudnych do dostarczenia w całości. Jest to oczywiście błędny tok rozumowania. Firmy kurierskie przykładają dużą wagę do przewozu powierzonych im rzeczy – w przeciwnym wypadku mogłoby zaważyć to na ich opinii. Jeżeli jednak Twoja przesyłka będzie zawierała coś bardzo delikatnego – na przykład sprzęt medyczny – musisz poinformować o tym firmę. Wybierz oczywiście taką, która oferuje właśnie takie wyspecjalizowane usługi. Zawęzi to kryteria Twojego wyszukiwania, ale na pewno bez problemu będziesz w stanie znaleźć odpowiednią firmę, która będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *