Jakikolwiek remont instalacji elektrycznej w domu albo w mieszkaniu jest sporym wydatkiem. Innym problemem może być wybór odpowiedniej firmy lub osoby, która zajmie się naszą sprawą. Na początku warto zapytać o zdanie znajomych i rodzinę elektryk kraków, bo być może mają kogoś godnego polecenia.

Cechy dobrego fachowca

W erze Internetu wszystkiego szukamy w sieci, więc dlaczego nie miałoby tak być jeśli chodzi o elektryka? Odwiedzając stronę www specjalisty dowiemy się jakie usługi wykonuje, ile one kosztują a dodatkowo możemy sprawdzić opinie osób korzystających z jego umiejętności.
Ważne u fachowca jest posiadanie niezbędnych dla zawodu elektryka uprawnień. Jeśli ich nie ma ryzykujemy własnym zdrowiem i życiem. Posiadanie uprawień (SEP) daje nam pewność, że elektryk ma wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy. Jego znajomość branży możemy sprawdzić pytając go o wykonanie instalacji, nie posiadając schematu rozmieszczenia instalacji. Powinien on umieć nam doradzić, tak abyśmy byli zadowoleni z wykonanej usługi.

Rozpoznanie na rynku

Jeżeli nasz pracownik ma powyższe cechy świadczy to o nim dobrze, jeszcze lepiej będzie jeśli ceny za jego usługi nie będą zbyt wygórowane. Najrozsądniejsze są ceny średnie. Ważne jest także to, żeby nasz fachowiec mieszkał w naszym mieście i prowadził działalność gospodarczą o profilu elektroinstalacyjnym.
Pamiętajmy o spisaniu z nim umowy i w formularzu nie zapomnijmy o danych osobowych, terminie rozpoczęcia i zakończenia prac wraz z ustalonymi karami pieniężnymi za każdy dzień zwłoki, okres gwarancji powykonawczej, formy zaliczkowania oraz zapłaty za całość usługi.
Dobrze spisana umowa uchroni nas przez ewentualnymi kłopotami z naszym nowo najętym pracownikiem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *