Drożdże gorzelnicze to wydajne i szybko pracujące szczepy, pozwalające na stworzenie mocniejszych trunków w warunkach domowych. W tym celu należy dodać zawartość opakowania do nastawu, aby rozpocząć proces fermentacji. Z drożdżami gorzelniczymi łatwo przygotujesz cukrówkę i stworzysz mocny zacier. Na stronie https://alembik.eu/94-drozdze-gorzelnicze-gorzelniane znajdziemy drożdże typu pure i turbo oraz drożdże do whisky, które wyróżnia doskonała jakość i efektywność działania.

Drożdże gorzelniane sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka jakość, duża moc oraz gwarancja prawidłowego przeprowadzenia procesu fermentacji. Zaletą drożdży gorzelnianych jest krótki czas fermentacji nastawów z późniejszym przeznaczeniem do destylacji. Wybierając odpowiedni produkt zastanowić się, jakie są nasze preferencje, czego oczekujemy od fermentacji i jaki smak nas interesuje.

Proces fermentacji

Trzeba podkreślić, że od rodzaju drożdży gorzelniczych zależeć będzie szybkość całego procesu fermentacji. Otóż drożdże np. turbo pozwalają na przeprowadzenie bardzo burzliwej i wyjątkowo krótkotrwałej fermentacji. Produkt działa tak, że sześć kilogramów cukru można zafermentować już w ciągu jednej doby. Pamiętajmy, że drożdże, pozwalające na tak szybkie działanie, będą posiadały w nazwie cyfrę „24”. Sporą popularnością cieszą się też drożdże oznaczone cyfrą „8”, które przeznaczone są do fermentowania nastawów zawierających osiem kilogramów cukru, z tym, że sam proces trwa już dłużej, to jest do pięciu dni.

Drożdże a moc

Moc samego nastawu zależy przede wszystkim od ilości cukru w roztworze. Warto jednak pamiętać, że nie z każdym szczepem drożdży uzyskamy mocny zacier. Aby stworzenie wysokoprocentowego trunku było w ogóle możliwe, drożdże gorzelnicze muszą posiadać odpowiednią odporność na alkohol. Jeśli nie będą jej posiadać, to zginą zbyt wcześnie i fermentacja po prostu ustanie. Na szczęście zdecydowana większość drożdży gorzelniczych nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania, ponieważ są to drożdże aktywne. Dodatkowo, w opakowaniach od razu znajdują się witaminy, minerały oraz potrzebna pożywka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *